RTG

Rentgen zębów to jeden z podstawowych sposobów na zdiagnozowanie różnego rodzaju schorzeń wymagających interwencji stomatologa.Prześwietlenia zębów wykonuje się obecnie znacznie częściej niż kiedyś. Być może dlatego osoby przyzwyczajone do tradycyjnych metod leczenia zębów mają czasem pewne opory i obawy przed rtg w gabinecie dentystycznym.

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z promieniowaniem, pojawia się uzasadnione pytanie o bezpieczeństwo pacjenta. Obawy o to, czy prześwietlenia zębów są bezpieczne, pozostają jak najbardziej zrozumiałe.

Odpowiedź jest prosta: rtg zębów wiąże się z tak niewielkimi dawkami promieniowania, że trudno mówić o zagrożeniu zdrowia pacjentów, szczególnie w przypadku sporadycznego kontaktu z rentgenem. Na miejscu posiadamy cyfrowy aparat RTG do punktowych zdjęć RTG. Dzięki ucyfrowieniu dawki promieniowania są kilkukrotnie mniejsze niż w tradycyjnych aparatach, a zdjęcia są robione w klika sekund.

Oczywiście, prześwietlanie zębów nie powinno należeć do codziennego rytuału, do spółki z myciem i nitkowaniem zębów, ale absolutnie nie warto bać się jego negatywnych skutków przy rozsądnym korzystaniu.